A-laget tilbake på vinnersporet
Skrevet 13 August 2023 av Jostein Wahl
A-laget vant i dag 3-0 hjemme mot Gjøvik-Lyn 2, og satte tre viktige poeng i banken.
Etter tap i siste seriekamp hjemme mot KIL 2, samt utsettelse av forrige rundes kamp grunnet «Hans», var det viktig å komme på vinnersporet igjen i ettermiddag. A-laget tok imot Gjøvik-Lyn 2 til dyst på Stampa. Til pause stod det 1-0 etter scoring av Syver Romsås. I andre omgang var det relativt jevnt og gjestene var ikke ufarlige. Det var nok mange på tribunen som kunne tenkt seg et mål til vertskapet, slik at pulsen slo noe roligere. De siste 10 minuttene ble avgjørende, og Simen Renolen roet nervene blant publikum. Et lekkert utført frispark fant veien i korthjørnet til keeperen. Helt på tampen viste også en nykommer seg frem. En godt kjørt overgang ble kontant ekspedert i mål av Stavros Akriviadis. Dermed endte det hele med seier 3-0.
En lokal jury kåret Daniel Goncalves til LFKs beste spiller, og han fikk fortjent oppmerksomhet av dagens Matchsponsor, KANTALL.

Det har ellers vært en enorm aktivitet på Stampa i helgen. Her kan vi nevne både avslutning av Xtra Camp, samling for Kretslag, kamper i Ungdomsavdelingen og økter i barnefotballen regi av klubb. Det hele kulminerte med A-lagets seier i ettermiddag.
Under Kretssamlingen for G13 har det vært hele fem lokale spillere med. Foruten fire fra oss i LFK, var også vår gode nabo, Faaberg Fotball, representert med en spiller. Det er liten tvil om at det gror godt i lokalfotballen.

Vi takker alle som gjennom helgen har bidratt til at vi stadig oftere opplever nettkjenning både på og utenfor banen. Uten engasjement og pågangsmot stanser vi opp.

Vi ønsker riktig god fotballkveld, og ønsker samtidig også velkommen til drøyt 200 barn i morgen tidlig, mandag. Da er det klart for en ny runde med Tine Fotballskole.
Arrangementshilsen fra Stampa
LFK web.